Cięcie blach

Świadczymy usługę cięcia blach gilotyną:
- grubość blachy: do 13 mm,
- długość cięcia: 3000 mm.

Schody stalowe

Jeszcze do niedawna w budynkach mieszkalnych dominowały schody betonowe.
Obecnie schody zaczęto traktować nie tylko jako element konstrukcyjny budynku, ale również jako element dekoracyjny, wpływający na charakter każdego wnętrza.
Jedną ze specjalności naszej firmy są schody wykonywane na indywidualne zamówienie.
W odróżnieniu od producentów schodów systemowych nasze produkty są niepowtarzalne, a ich drobiazgowe wykończenie, niesamowita estetyka i funkcjonalność pozwalają twierdzić, iż stają się one najważniejszym elementem wnętrza każdego budynku.

Konstrukcja nośna schodów - stal nierdzewna (chromowo-niklowa).
Stopnie:
- drewniane z buku, dębu, sosny, a także gatunków egzotycznych,
- szklane, klejone z szyb hartowanych, bezpiecznych.
- aluminiowe lub nierdzewne wykonane z blachy ryflowanej.

 Balustrady nierdzewne

Oferta firmy KOBAMET jest bardzo szeroka. Produkujemy balustrady nierdzewne, nierdzewne z drewnem, nierdzewne ze szkłem, szklane, techniczne. Do produkcji balustrad wykorzystujemy najróżniejsze rozwiązania, od rur, poprzez profile kwadratowe czy prostokątne, do profili szynowych, rotul i szyn. Do montażu naszych balustrad stosujemy żywicę iniekcyjną lub kotwy mechaniczne – co jest gwarantem wytrzymałości i estetyki. 

Balustrady nierdzewne

Balustrady nierdzewne, to podstawowy typ i tron naszej działalności. Nośnikami takiej balustrady są słupki i pochwyt, a wypełnienie stanowią pręty o średnicach na ogół mniejszych niż nośnik. Konfiguracje wypełnień są dowolne, mogą być one pionowe, poziome, mogą również tworzyć jakiś wzór – jedynym ograniczeniem jest wyobraźni klienta.

Balustrady ze szkłem

Balustrada ze szkłem to drugie najbardziej popularne aktualnie rozwiązanie. Nośnikami takiej balustrady są słupki i pochwyt, jednaj wypełnienie stanowią tafle szkła. Kładąc ogromny nacisk na bezpieczeństwo użytkowników w naszej ofercie znajdą państwo jedynie najwyższej klasy szkło hartowane i laminowane. Szkło w balustradach na ogół montujemy za pomocą uchwytów systemowych, ale bez problemu jesteśmy w stanie wykonać nietypowe uchwyty. Samo szkło również może być różne. Mamy w ofercie szkło nie tylko klasyczne, ale również kryształowe, możemy także zaoferować folie w różnych kolorach oraz z nadrukami.

Balustrady szklane

Balustrady szklane - zwane również samonośnymi szklanymi - od balustrad ze szkłem różnią się przede wszystkim nośnikiem. Tutaj nośnik stanowi szkło w połączeniu z szyną mocowaną do podłoża, lub szkło mocowane do czoła stropu za pomocą rotuł ozdobnych. Są to rozwiązania ekskluzywne, reprezentacyjne, stosowane najczęściej w biurowcach i obiektach sportowych, jednak coraz więcej klientów decyduje się na takie rozwiązania w swoich domach.

Balustrady techniczne

Balustrada techniczna to najprostszy wariant stosowany głównie na obiektach przemysłowych. Nośniki to słupki i pochwyt, natomiast wypełnienie stanowi pojedynczy poziomy pałąk w połowie wysokości balustrady.